Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii zaczyna się w październiku, a kończy w czerwcu. Kurs skierowany jest do młodzieży ze szkół średnich, ale także dorosłych pragnących przystąpić do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Składa się z kilkunastu spotkań, które odbywają się w niedziele od godz. 19.00 w domu rekolekcyjnym za kościołem (mniej więcej dwa razy w miesiącu), a także z jednorazowego kursu weekendowego – tzw. kursu Jezus oraz celebracji odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
Spotkania przygotowuje i prowadzi grupa młodzieży – animatorów wraz z księdzem Kamilem Mianowskim. Podczas spotkań poruszamy podstawowe kwestie wiary – miłość Boga, sakramenty i wspólnota Kościoła. Kurs jest okazją do poznania bliżej Pana Jezusa i pogłębienia swojej relacji z Nim. Dzięki różnym formom przekazywania treści (m.in. warsztaty, prace w grupach, konferencje), każde spotkanie wygląda inaczej i jest dostosowywane do możliwości oraz potrzeb uczestników. Całość kończy się egzaminem z treści podejmowanych podczas spotkań, który sprawdza gotowość do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w przygotowaniu do bierzmowania, to na przełomie września i października informujemy w parafialnych ogłoszeniach o zapisach na nową edycję kursu. Rozpoczynamy egzaminem z podstawowych modlitw pacierzowych. Serdecznie zapraszamy.
