Co: Warsztaty Muzyki Liturgicznej
Gdzie: Budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki,
Łazy, ul. Wiejska 2
Kiedy: 22-24 listopada 2024
warsztatymagdalenka2024@gmail.
Zapisy od 25 października, kliknij tutaj w link
Link do materiałów z warsztatów
Warsztaty Muzyki Liturgicznej przeznaczone są dla osób zainteresowanych muzyką liturgiczną, zarówno śpiewających jak i grających na różnych instrumentach.
Warsztaty poprowadzi trzech znanych kompozytorów, przykładających szczególną wagę do oprawy muzycznej liturgii w Kościele:
Paweł Bębenek
Dyrygent, kompozytor, wokalista, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.
Komponuje muzykę liturgiczną i sceniczną. Jego dzieła znalazły się w kilku śpiewnikach, m.in. Niepojęta Trójco, Canticum Novum i XLI wyd. Śpiewnika Kościelnego ks. J. Siedleckiego oraz na płytach, m.in.: Msza o Miłosierdziu, Maranatha, Alle psallite, Boże mój Boże, Dzięki Ci, Panie, Oratorium o św. Stanisławie Papczyńskim. Jest autorem muzyki do musicalu “Zazdrosna Miłość” oraz spektaklu “Żywot świętej Kingi”. Oratorium Omnia in Caritate – Oficjum o św. Stanisłąwie Papczyńskim, napisane przez Pawła Bębenka na beatyfikację św. St. Papczyńskiego zabrzmiało na Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej 4 czerwca 2023 roku, by dziękować Bogu za dar założyciela zgromadzenia marianów.
Po jego utwory sięgają schole i chóry na całym świecie. Od kilku lat poświęca się prowadzeniu warsztatów muzyki liturgicznej w kraju i za granicą.
Urszula Rogala
Kompozytorka, dyrygentka, wokalistka. Ukończyła studia kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Komponuje utwory solowe, kameralne, chóralne i orkiestrowe, a także muzykę liturgiczną. Jej dzieła były wielokrotnie wykonywane w kraju i za granicą, między innymi podczas kilku edycji Uczniowskiego Forum Muzycznego (m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego), podczas cyklu koncertów symfonicznych w ramach projektu Nova Hereditas, na wielu koncertach w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, a także podczas koncertu członków orkiestry Opéra Royal de Wallonie (Belgia). Związana z parafią oo. Dominikanów na warszawskim Służewie, gdzie od kilkunastu lat dyryguje scholą i śpiewa. Prowadziła również chór parafialny w Starej Iwicznej koło Warszawy oraz Citi Poland Choir. Komponuje pieśni liturgiczne, z których wiele zostało wydanych w śpiewnikach Niepojęta Trójco (tom I i II) oraz w śpiewniku karmelitańskim – Chcę widzieć Boga. Dzieła jej autorstwa zostały również nagrane na płytach Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny (płyty: Duszo Chrystusowa, Marana Tha i Alle psallite). Jest jedną z założycielek Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie, gdzie również wykłada. Prowadzi liczne warsztaty śpiewu liturgicznego w Polsce i za granicą.
Piotr Pałka
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W marcu 1998 roku został laureatem VII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, zdobywając II miejsce oraz dwie nagrody specjalne: za najlepsze kształtowanie wokalne śpiewu zespołowego i za najlepszą metodę pracy z chórem.
W roku 1998/99 otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wyróżniające osiągnięcia w nauce. Od 1998 rozpoczyna ożywioną działalność artystyczną w Krakowie. Tu pracował jako dyrygent wielu zespołów, m. in. Chóru Międzynarodowego, Chóru Muzyki Żydowskiej, Chóru Seminaryjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Michalitów, Chóru Zespołu Krakowiacy i Scholi Braci Mniejszych Kapucynów. W czerwcu 1999 roku pełnił funkcję dyrygenta Chóru Papieskiego podczas spotkania z Ojcem Świętym na Błoniach Krakowskich. Od sierpnia 1997 do stycznia 2013 roku był śpiewakiem w Chórze Polskiego Radia S.A. w Krakowie. Od 1993 komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć m. in. w Bazylice Dominikanów i Franciszkanów w Krakowie. Uczestniczy czynnie w odnowie muzyki liturgicznej, prowadząc liczne warsztaty muzyczno – liturgiczne na terenie całej Polski i za granicą (Niemcy, Belgia, Anglia).